روش های از بین بردن زردی ناخن ها

روش های از بین بردن زردی ناخن ها

روش های از بین بردن زردی ناخن ها

یکی از روش های زیبا سازی ناخن‌های دست و پا  مانیکور و پدیکور و طراحی ناخن ها با لاک‌ میباشد. زیباسازی ناخن ها  سبب می‌شود  ناخن‌ها آسیب ببینند و پس از مدت کوتاهی با ضعیف شدن ناخن‌ها و یا زرد شدن  ناخن ها برطرف میشود.

روش های از بین بردن زردی ناخن ها

دلیل زرد شدن ناخن چیست؟

۱٫ یکی از علت های  اصلی به وجود آمدن این مشکل  رژیم غذایی ناسالم است که باعث  تغییر رنگ در ناخن میشود. اگر رژیم غذاییتان با کمبود کلسیم و ویتامین‌های مختلف همراه باشد موها و ناخن‌ها اولین علائم را نشان خواهند داد.

۲٫ بیماری‌های موجود در کبد، کلیه و ریه نیز باعث زرد شدن ناخن می‌شوند.

۳٫ عدم رعایت بهداشت و مراقبت درست از ناخن‌ها نیز می‌تواند دلیلی بر افزایش قارچ ناخن و باعث از بین رفتن ناخن‌ها میشود.

آب لیمو و از بین بردن زردی ناخن

برای این کار مقداری آب‌لیمو، آب گرم و یک مسواک نرم نیاز داریم. آب نصف یک لیمو را درون ظرفی  بچکانید و سپس یک لیوان آب ولرم به آن بیفزایید. ناخن‌ها را به مدت ۱۰ دقیقه درون این کاسه قرار دهید و سپس مسواک نرم را روی قسمت‌های زرد شده ناخن بکشید.
ناخن‌ها را با  آب ساده بشویید و از یک مرطوب‌کننده مناسب بر روی ناخن‌ها بزنید. از این درمان یک بار در هفته استفاده کنید.

هیدروژن پراکسید و از بین بردن زردی ناخن

برای  این کار به ۴ قاشق هیدروژن پراکسید، یک فنجان آب و مسواک نرم نیاز داریم. هیدروژن پراکسید را با آب مخلوط کنید و ناخن‌ها را درون آن بگذارید. پس از گذشت ۱۰ دقیقه مسواک نرم را روی ناخن بکشید و سپس یک مرطوب‌کننده مناسب بروی ناخن‌ها بزنید.
هیدروژن پراکسید داری خواص سفیدکننده فوق العاده ای است و می‌تواند در سفید شدن زردی ناخن بسیار موثر باشد.

خمیر دندان سفید و از بین بردن زردی ناخن

برای این کار به یک خمیردندان سفید و مسواک نرم نیاز داریم. مقداری از خمیر دندان را روی ناخن پخش کنید و بعد از گذشت ۱ دقیقه مسواک نرم را روی ناخن بکشید و سپس ناخن‌ها را با آب ساده بشویید. استفاده از مرطوب‌کننده را نیز فراموش نکنید.

جوش شیرین و از بین بردن زردی ناخن

برای این درمان خانگی به نصف قاشق جوش شیرین، ۱ قاشق هیدروژن پراکسید ۳ درصد، یک فنجان آب ولرم، پنبه و در صورت تمایل مقداری آب‌لیمو نیاز داریم. این مواد را به خوبی با یکدیگر مخلوط کنید و سپس با استفاده از یک توپ پنبه‌ای آن را روی ناخن‌های زرد شده قرار دهید.

سرکه سیب و از بین بردن زردی ناخن

برای این کار به سرکه سیب و یک فنجان آب گرم نیاز داریم. مقدار برابر از سرکه سیب و آب ولرم را با یکدیگر مخلوط کرده و سپس ناخن‌هایتان را به مدت ۲۰ دقیقه درون آن قرار دهید و بعد از گذشت این مدت ناخن‌ها را با یک حوله تمیز خشک کرده و مرطوب‌کننده بزنید.

اسید استیک و اسیدمالیک موجود در سرکه سیب باعث کاهش زردی ناخن‌ها شده و می‌تواند عفونت‌های قارچی ناخن را نیز درمان کند. از این روش می‌توانید ۳ بار در هفته استفاده کنید.

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

نکاتی درباره ی اپیلاسیون ناحیه تناسلی

نکاتی درباره ی اپیلاسیون ناحیه تناسلی

نکاتی درباره ی اپیلاسیون ناحیه تناسلی از بین بردن موهای ناحیه تناسلی سخت تر از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *