روش درست کردن شیرپاک کن های طبیعی

روش درست کردن شیرپاک کن های طبیعی

روش درست کردن شیرپاک کن های طبیعی

اگر  دارای پوست حساس هستید داشتن یک پاک کننده خوب برای پاکسازی پوست از هر چیزی برای شما مهم‌تر است. استفاده از این ماده موجب می‌شود که آلودگی‌ها از منافذ پوستتان به راحتی پاک شوند. پیشنهاد می‌کنیم به جای آنکه از محصولات شیمیایی موجود در بازار استفاده کنید خودتان با مواد طبیعی که در آشپزخانه‌تان دارید یک شیر پاک کن خانگی بسازید.

روش درست کردن شیرپاک کن های طبیعی

 

شیر پاک کن عسل و لیمو

برای ساخت این پاک کننده  اول کمی آب لیمو ترش را با یک قاشق غذاخوری عسل و کمی آب مقطر مخلوط کنید و ترکیب به وجود آمده را در شیشه‌های تیره رنگ نگهداری کنید تا خواص خود را از دست ندهد. آب لیمو باعث روشنی پوست میشود. از این پاک کننده شب و روز می‌توانید استفاده کنید.

شیر پاک کن خیار و گلاب

ترکیب خیار با کمی گلاب یکی از بهترین پاک کننده‌های پوست است. برای این ترکیب ۲ عدد خیار را رنده کرده و عصاره آن را کاملا بگیرید. سپس آب خیار را با کمی گلاب و گلیسیرین مخلوط کنید. این مواد را می‌توانید تا یک هفته در یخچال نگه دارید. این پاک کننده به پوست شما طراوت و زیبایی خاصی می‌بخشد.

شیر پاک کن سیب زمینی

این شیر پاک کن علاوه بر تمیز کردن منافذ پوست برای از بین بردن لکه‌های پوست هم مصرف میشود. برای ساخت این پاک کننده ۲ عدد سیب زمینی آب‌پز شده را با یک لیوان شیر مخلوط کرده و هر روز از آن استفاده کنید. این ترکیب را می‌توانید ۲۴ ساعت در یخچال نگهداری کنید.

شیر پاک کن هویج

۲ عدد هویج تازه را با رنده ریز رنده کنید و با یک لیوان شیر مخلوط کنید ، شما می‌توانید توسط این پاک کننده پوست هر شب آرایش خود را پاک کنید. این شیر پاک کن را فقط ۲۴ ساعت می‌توانید در یخچال نگهداری کنید.

شیر پاک کن مخصوص پوست‌های خشک

سه قاشق غذاخوری روغن دانه انگور را با یک قاشق غذاخوری روغن کرچک مخلوط کنید و در یک ظرف نگهداری کنید. بهتر است این ترکیب را بصورت روزانه استفاده کنید.

شیر پاک کن عسل و جوانه گندم

برای درست کردن شیر پاک کن با عسل، مقداری عسل را با کمی روغن جوانه گندم ترکیب کنید و سپس کمی بادام آسیاب شده را به آن بیفزایید. سپس یک عدد پرتقال را پوست گرفته و پوست آن را رنده کرده و در آفتاب خشک کنید. سپس پوست پرتقال خشک شده را در آسیاب کاملا آسیاب کرده و به مخلوط اضافه کنید. پس از مخلوط شدن، مایع حاصل را به کمک یک تکه پنبه بر روی پوست گردن و صورت خود بمالید.

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

روش رنگ کردن مو با کاکائو

روش رنگ کردن مو با کاکائو

روش رنگ کردن مو با کاکائو کاکائو تنها مخصوص درست کردن کیک ودسر نیست، بلکه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *