چگونه رنگ نارنجی مو را برطرف کنیم؟

رنگ مو  ممکن است پس از چند بار شستن تن نارنجی مایل به قرمز به خود بگیرد. اما نگران نباشید ما میخواهیم در این پست به شما راه حل از بین بردن رنگ نارنجی را به شما معرفی کنیم .

چگونه رنگ نارنجی مو را برطرف کنیم؟

 

چه عواملی موجب نارنجی شدن رنگ مو می شود؟

پس از گذشت ۲۰ الی ۳۰ روز از رنگ کردن مو ، قسمتهایی از  موی شما تن نارنجی زرد بد رنگی به خود میگیرد. هنگامی که مو را رنگ می کنید تضاد رنگی ایجاد می شود که رنگ را با روشن تر شدن و تیره تر شدن در بخشهایی زیبا تر می کند. هنگامی که رنگ مو با شستن  کم رنگ می شود، عدم تعادل در رنگدانه ها ایجاد شده و رنگدانه های خاکستری و آبی مولوکولها از بین می روند و لایه های زیرین که تن رنگی گرم تری دارند به عبارتی نارنجی و زرد هستند نشان داده میشود.

 

عواملی که موجب نارنجی شدن تن رنگ مو می شوند : شامپو با سولفات ، آب اقیانوس، قرار گرفتن در معرض نور خورشید به صورت مداوم، محصولات حاوی سیلیکون و پارابن و آب استخر است.

چگونه این مشکل را برطرف نماییم؟

رنگ موی خود را تیره تر نمایید. این راه بهترین و سریع ترین راه برای برطرف کردن این مشکل است. پس از رنگ کردن  مو آن را با شامپو نشویید بلکه بار اول فقط با نرم کننده بشورید تا رنگ در سلولهای مو ماندگار تر شود.

 

برای رنگ ریشه مو از سفید کننده یا bleach استفاده کنید .

این روش برای موهای سالم مناسب است.

از عسل و نرم کننده برای روشن کردن رنگ ریشه ها استفاده کنید.

این راه زمان طولانی میبرد  و مناسب موهای  آسیب دیده است. یک لیوان عسل را با یک لیوان نرم کننده مو مخلوط نمایید و روی ریشه موها بمالید و بگذارید برای یک ساعت بماند و بعد آبکشی کنید. این روش در طولانی مدت رنگ نارنجی مو را کم کرده و موهای آسیب دیده را نرم و سلامت می کند.

از تونر toner استفاده نمایید.

غالبا استفاده از تونر را بعد از بلیچ در خانه ، فراموش می کنیم. یک تونر مناسب از نارنجی شدن مو جلو گیری می کند. تونر  مناسب را با توجه به گرمی وسردی آب و هوا و تن رنگ پوستتان که سفید هستید یا سبزه انتخاب کنید. مطابق دستور العمل نوشته روی آن استفاده کنید و فقط روی ریشه مو بزنید تا تن کل رنگ مویتان تغییر نکند.

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

نکاتی درباره ی اپیلاسیون ناحیه تناسلی

نکاتی درباره ی اپیلاسیون ناحیه تناسلی

نکاتی درباره ی اپیلاسیون ناحیه تناسلی از بین بردن موهای ناحیه تناسلی سخت تر از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *