دلایل ریزش ابرو و مژه ی خانمها

دلایل ریزش ابرو و مژه ی خانمها

دلایل ریزش ابرو و مژه ی خانمها

مژه ها و ابروها یکی از فاکتور های افزایش دهنده ی  زیبایی همه چهره ها میباشند. هر چقدر  مژه ها بلند تر و پر پشت ترباشد زیبایی چشم های چندین برابر میشود. ابروها و مژه های ما به چهره مان شکل و چهارچوب می دهد.

وقتی که مژه ها و ابروها کم پشت میشوند و یا میریزند ، وضعیت بدی برای شخص ایجاد میکند و شخص اعتماد به نفس خود را از دست میدهد.

دلایل ریزش ابرو و مژه ی خانمها

 

علت ریزش مژه و ابرو چیست؟

اختلال  در  کارکرد اعضای بدن دلایل مختلفی دارد که در ادامه بعضی از آنها را که در ایجاد ریزش و کم پشتی موهای مژه وابرو موثرند را به شما معرفی میکنیم.

۱-وسواس مو کندن

وسواس موکندن عارضه ای است که شخص بدون داشتن توانایی کنترل موهای مژه و ابرو را میکند . این عارضه معمولا از کودکی شروع می شود که گاهی کنترل میشود و گاه هم ادامه پیدا می کند.

۲- اختلالات تیروئیدی

پرکاری غده تیروئید در بدن موجب ضعف و شکنندگی در موهای مژه می شود. از نشانه های اختلالات پر کاری تیروئیدی می توان به کم توانی عمومی , بی طاقتی در تحمل هوای گرم , مشکل قورت دادن مواد خوراکی , خواب نا آرام , کم کردن وزن, سر درد و ریزش مو اشاره داشت.

از نشانه های  کم کاری تیروئید هم  میتوان به کمبود توان در تحمل سرما , اضافه وزن , داشتن پوستی خشک و.. اشاره داشت.

با کم کاری تیروئید موهای ابرو ها و مژه ها به صورت نامنظم دچار ریزش شده و چهره بدی به خود می گیرد.

۳-ضعف سیستم ایمنی

هنگامی که سیستم ایمنی بدن ضعیف باشد  در برابر فاکتورهای منفی نامقاوم میشود و علایمی مانند ریزش مو و مژه را از خود برجای میگذارد. برای تقویت سیستم ایمنی بدن میتوانید از میوه های مناطق گرمسیری مانند نارگیل, آناناس , موز و… استفاده کنید.

۴-حساسیت های شیمیایی

ریمل ها و لوازم آرایش های چشمی دارای مقدار زیادی مواد شیمیایی میباشند که اگر پوست و موهای پلک چشم به این مواد حساسیت نشان دهند ریزشی شدید حاصل می شود.

درمان این عارضه چیست؟

 

روغن بادام:

ابتدا مژه و یا حتی ابروها را به خوبی بشویید و خوب خشک کنید و مقداری از روغن بادام تلخ را با استفاده از یک گوش پاک کن با محل بمالید.

روغن هفت مغز:

این روغن همانطور که از اسمش پیداست ترکیبی از روغن هفت دانه روغنی که شامل بادام , فنق, کرچک, کنجد, پسته و سیاه دانه است می باشد و تاثیری عالی در درمان ریزش و کم پشتی مژه وابرو دارد.

 

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

نکاتی درباره ی اپیلاسیون ناحیه تناسلی

نکاتی درباره ی اپیلاسیون ناحیه تناسلی

نکاتی درباره ی اپیلاسیون ناحیه تناسلی از بین بردن موهای ناحیه تناسلی سخت تر از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *