دردوران بارداری مصرف این لوازم ممنوع!

دردوران بارداری مصرف این لوازم ممنوع!

دردوران بارداری مصرف این لوازم ممنوع!

هر ماده ای که فرد باردار به پوست خود میزند می تواند وارد بدن شده و از راه جریان خون به سمت جنین راه پیدا کند. برای همین در دوران بارداری باید در مورد لوازم آرایشی که استفاده می کنیم،دقت لازم را داشته باشیم.

دردوران بارداری مصرف این لوازم ممنوع!

سفید کننده دندان

پراکسید درون سفید کننده های دندان برای بزرگسالان مضر نیست اما این ماده در دوران بارداری می تواند به جنین آسیب رسان باشد.پس باید در دوران بارداری از سفیدکننده های دندان خودداری کرد.به جای آن میتوانید از خمیر دندان هایی که دارای سفید کننده دندان هستند، استفاده کنید.
اسپری مو و  لاک ناخن
بعضی از محصولات زیبایی مثل اسپری مو و  لاک ناخن دارای فتالات هستند که طبق تحقیقات می توانند باعث نقص های هنگام تولد نوزاد شوند. برای همین  بهتر است که از لاک های ناخنی که دارای فتالات هستند استفاده نکنید. به جای اسپری های مو نیز از موس یا ژل هایی مصرف کنید که خطری برای جنین ندارند.

کرم های ضد آفتاب
مصرف کرم های ضد آفتاب در دوران بارداری ضروری است، به دلیل این که هورمون های بارداری پوست را حساس تر از قبل میکند و بیشتر در معرض آسیب قرار می دهد.
پس علاوه بر استفاده از کرم های ضد آفتاب، زمان کمتری را زیر نور مستقیم آفتاب باشید، مخصوصا در ساعات ۱۰ صبح تا ۱۲ ظهر و از کلاه های آفتابی برای جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید به صورت تان نیز استفاده کنید.
کرم های ضد آفتاب دارای زینک اکسید و تیتانیوم دی اکسید می توانند جایگزین خوبی در دوران بارداری تان باشند.
کرم های ضد جوش
به علت تغییرات هورمونی، ممکن است جوش و آکنه های بیشتری را در دوران بارداری روی پوست تان بزنید اما باید حواس تان باشد که برای از بین بردن آنها مجاز به استفاده هر دارویی نیستید. مثلا ایزوترتینوین، ترتینوئین و تتراسایکلین برای خانم باردار مضر است و حتی ممکن است منجر به نقص های هنگام تولد نوزاد شود.
برای از بین بردن  آکنه ها می توانید روزی دو بار پوست صورت تان را با آب گرم و صابون بشویید اما دقت کنید که پوست تان را محکم نمالید زیرا موجب خراش شده و زخم هایتان را بدتر می کند.
رژ لب
برای این که رژ لب ها ماندگاری بیشتری روی لب ها داشته باشند، در ترکیبات آن از سرب استفاده می کنند. در تحقیقی که در سال ۲۰۰۷ صورت گرفت، ثابت شد که ۶۱% رژ لب ها حاوی سرب هستند و از آنجا که سرب می تواند موجب آسیب مغزی، افزایش فشار خون و مشکلات کلیوی شود، توصیه می شود که به خصوص در دوران بارداری از رژ لب های سرب دار استفاده نشود.

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

سه رنگ رژلب کاربردی

سه رنگ رژلب کاربردی

سه رنگ رژلب کاربردی رژ لب و برق لب از پرطرفدار ترین لوازم آرایشی هستند. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *