جلوگیری از خشکی لب

جلوگیری از خشکی لب

موثر ترین راه جلوگیری از خشکی و ترک خوردگی لب‌ها، پیشگیری از موارد موثر در این حالت است هستند. این موارد عبارتند از : آب و هوای سرد و بودن در معرض نور خورشید، هوای خشک، و وزش باد . همچنین، کم آبی بدن، آلرژی‌های بینی و تنفس با دهان هم در بروز این مشکل برای لب ها موثر هستند. داروهای خاصی مثل داروهای آکنه هم می‌توانند موجب ترک‌خوردگی لب‌ها شوند.

علاوه بر نوشیدن آب زیاد و استفاده از دستگاه مرطوب‌کننده برای رطوبت هوا،اقدامات ساده تری هم هستند که می‌تواند از خشکی و ترک‌خوردگی لب‌های‌تان جلوگیری  نماید:

جلوگیری از خشکی لب

لب‌تان را زبان نزنید

یکی از مضرترین کارهایی که می‌توانید برای لب‌های ترک‌خورده‌تان انجام دهید،  زبان زدن آنهاست. وقتی بزاق دهان بخار می‌شود، همه روغن  های طبیعی موجود بر  روی لب‌هایتان را پاک میکند . به‌جای گزیدن یا زبان زدن لب‌ها، با مرطوب کننده‌های طبیعی ضدحساسیت مانند روغن بادام، روغن کاکائو و موم، رطوبت لب‌ها را حفظ نمایید.

با روغن زیتون  لب هایتان ماساژ دهید

دو یا سه بار در روز لب‌های‌تان را با روغن زیتون که مرطوب کننده‌ای ضدالتهاب و مملو از آنتی‌اکسیدان است ماساژ دهید تا ورم لب هایتان بخوابد.

از یک تی‌بگ استفاده کنید

لب‌های ترک خورده و خشک‌تان را با ۳۰ ثانیه تماس با یک تی‌بگ خیس خورده که دارای چای سیاه است لطیف و نرم کنید. پلی فنول‌های آنتی‌اکسیدان چای، به ترمیم سلول‌های آسیب دیده پوست کمک میکند و عمل بازسازی سلولی را تسریع میبخشد.  این کار را ۳ تا ۵ بار درهفته انجام دهید.

پوست مرده را بسابید

رویه سابی کردن، یک کار مفید برای لب‌های ترک‌خورده است. یک راه حل ساده: بعد از مسواک زدن دندان‌های‌تان، با مسواک زدن لب‌ها، ازشر پوست خشک و بدنمای لب‌های‌تان رها شوید. حالا ، فورا با یک مرطوب‌کننده خوب، از لب‌های نرم و جدیدتان محافظت کنید.

 

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

سه رنگ رژلب کاربردی

سه رنگ رژلب کاربردی

سه رنگ رژلب کاربردی رژ لب و برق لب از پرطرفدار ترین لوازم آرایشی هستند. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *