چگونه بوی عطرتان در همه جا بپیچد؟

چگونه بوی عطرتان در همه جا بپیچد؟

چگونه بوی عطرتان در همه جا بپیچد؟

عطرها نقش مهمی در زندگی و اعتماد به نفس ما دارند. مثلا عطر تن شما در خاطر دوستان تان تا سالهای سال به یادگار می ماند. فرقی نمی کند که هدف تان از عطر زدن چیست، می خواهید دیگران را تحت تاثیر قرار دهید یا اعتماد به نفس تان را بالا ببرید، در هر صورت شما باید شیوه درست خرید و استفاده از عطر، طریقه نگهداری آن و… را بدانید.

چگونه بوی عطرتان در همه جا بپیچد؟

عطر را به کدام نواحی بدن بزنیم؟ 
هنگام عطر زدن، باید بدانید که آن را به کدام نواحی از بدن تان بزنید. بهترین محل برای عطر، نبض ها هستند، برای این  که گرم ترین نقاط بدن اند و به خوبی آن را پخش می کنند. پس بر این اساس گردن، سینه، شانه و مچ دست بهترین نقاط برای عطر زدن شناخته شده اند. البته لازم نیست که به تمام این نقاط عطر بزنید، بهترین راه این است که دو نقطه از بدن تان، به عنوان مثال گردن و مچ دست، را انتخاب و عطرتان را تنها به این نقاط اسپری کنید.
چگونه عطر بزنیم؟
• بعد از استحمام، برای این که پوست بدن شماپاکیزه است، بهترین زمان برای عطر زدن است.
• عطر را در هوا اسپری نکنید.
• هنگام اسپری کردن، شیشه عطر را در فاصله ۷ تا ۱۵ سانتی متر از بدن تان نگه دارید.
• در عطر زدن زیاده روی نکنید، ۳ تا ۴ اسپری کافی است.
• بعد از زدن عطر، پوست تان را بهم نمالید.
عطرها چند دسته اند:
پیش از انتخاب عطر مورد نظرتان، باید بدانید که عطرها به چند دسته تقسیم می شوند.
احتمالا برای شما  این سوال پیش آمده که چرا بعضی عطرها ارزان و بعضی دیگر گران هستند.  تفاوت قیمت عطرها به درصد اسانس های موجود در آن که موجب دوام و ماندگاری عطر می شوند، بستگی دارد.
معیارهایی که برای توصیف غِلظت تقریبی یک عطر با استفاده از درصد یا حجم روغن معطر در آن، مورد استفاده قرار گیرد، این گونه است:
• پرفیوم ها: پرفیوم ها بهترین و با دوام ترین نوع رایحه ها با  ۲۲ تا ۳۰ درصد اسانس روغنی هستند که ۶ تا ۸ ساعت ماندگاری دارند.
• ادو پرفیوم ها: بعد از پرفیوم ها، ادو پرفیوم ها قرار می گیرند. این گروه با داشتن ۱۵ الی ۲۰ درصد روغن معطر رتبه دوم را به دست می آورند که دوام آنها ۴ تا ۵ ساعت است.
• ادوتویلت ها: این دسته ۲ تا ۱۵ درصد اسانس روغنی دارند که ۲ تا ۳ ساعت هم زمان ماندگاری شان است.
• ادکلن ها: که برای مردان استفاده می شود تنها حدود ۲ تا ۴ درصد روغن دارند که ماندگاری شان تا ۲ ساعت است.
عطرها را کجا نگه داریم؟
مکانی که عطرتان را در آنجا نگهداری می کنید، می تواند روی بوی آن تاثیر بگذارد.مثلا نگهداری عطر در جاهایی که تغییر ناگهانی دما دارند، می تواند آن را به سرعت تجزیه کند. نور خورشید نیز همین تاثیر را می گذارد. بنابراین از قرار دادن شیشه عطرتان در مکان هایی با دمای متغیر و در مقابل نور مستقیم خورشید، خودداری کنید.
اگر می خواهید که عطرتان دوام بالایی داشته باشد، آن را در مکانی سرد، خشک و تاریک قرار دهید، به عنوان مثال کمد لباس هایتان می تواند مکان مناسبی برای این کار باشد.

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

سه رنگ رژلب کاربردی

سه رنگ رژلب کاربردی

سه رنگ رژلب کاربردی رژ لب و برق لب از پرطرفدار ترین لوازم آرایشی هستند. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *