بهترین روش پرپشت کردن موی سر و لوازم موردنیاز

بهترین روش پرپشت کردن موی سر و لوازم موردنیاز

برخی مواد  هستند که خرید آنها نیازی به تهیه نسخه‌ی پزشک ندارد و امکان دارد در مدت زمان کمی  به‌صورت موقتی باعث  پرپشتی ظاهری و تراکم موهای کم‌پشت شود و باعث بالا رفتن حس اعتماد به‌نفس شخص شود. از این ماده ها  میشود در کنار دارو، جراحی و کاشت مو استفاده کرد.

بهترین روش پرپشت کردن موی سر و لوازم موردنیاز

بسیاری از بیماران بیماری طاسی از اثرات مفید این گونه از مواد اطلاعی ندارند و به علت عدم حمایت افراد از استفاده این گونه مواد ها از آن استفاده نمیکنند. برای پنهان کردن آثار پیوند مو هم می‌توان از این مواد استفاده کرد .

موارد دیگر استفاده‌از مواد پرپشت‌کننده‌ی مو عبارتند از:

۱-وقتی که بانک موی بیمار جوابگوی پوشانیدن طاسی فرد به‌ طور کامل نبوده و با استفاده از پیوند موی طبیعی پرپشتی کم یا متوسط ایجاد می‌گردد .

۲-هنگامی که طاسی خفیف بوده، فرد در ابتدای روند ریزش موی مردانه قرار داشته و به‌دلیل جوان ‌بودن نمی‌توان برای بیمار کاشت انجام داد.

۳-آلوپسی آره‌آتا (طاسی سکه‌ای)

۴-طاسی به‌دلیل آسیب‌رسیدن به پوست (اسکار)

۵-رفع موقتی و ظاهری  ریزش مو مانند: ریزش مو پس از حاملگی، درمان سرطان‌ها، بیماری‌های مزمن، اعمال جراحی و غیره.

مواد پرپشت‌ کننده‌ی مو به ۶ دسته تقسیم میشوند:

۱- پودر پر‌پشت ‌کننده‌ی مو که دارای رشته‌های کوچک و ظریف از کراتین پشم، کراتین برنج، سلولز مصنوعی و یا موی انسان بوده و همگی دارای بار الکتریکی مثبت هستند. این رشته‌ها بعد از پاشیده‌شدن روی سر به تارهای مو میچسبند و با شاخه شاخه‌کردن موها یک مو را تبدیل به ده‌ تار مو میکند.استفاده از تافت و سشوار بعد از آن مانعی ندارد ولی شنا‌کردن پس از استفاده از پودر ممنوع است  به دلیل اینکه  اثر پودر را از بین می‌برد.

۲-کرم ‌پودر پرپشت‌کننده (Derm Match) که دقیقا مثل کرم ‌پودر‌های آرایشی است و قابلیت آن این است که در برابر شنا‌کردن و بارندگی مقاوم است ولی پس از استحکام  از بین‌ می‌رود.

۳-لوسیون پرپشت‌کننده‌ی مو (COUVRe) که مثل کرم‌پودر عمل می‌کند ولی استفاده از آن به‌علت مایع ‌بودن برای مناطق کوچک طاسی‌های موضعی راه حل راحتی است.

۴-اسپری پرپشت‌کننده‌ی مو (pro THIK) که استفاده از آن بسیار آسان است .

۵-قلم پرپشت‌کننده‌ی مو (Crayon) که برای آلوپسی آره‌آتا (طاسی سکه‌‌ای) راه حل مناسبی است.

۶-میکروپیگمانتاسیون اسکالپ (SMP) .

نکات مهم در باره استفاده از مواد پرپشت‌کننده‌ی مو

۱-از استفاده مقدار زیاد این مواد اجتناب کنید زیرا ظاهر غیرعادی (مانند یک‌سر کثیف و آلوده) به موهای سر می‌دهد و نیز موجب سیاه‌شدن پوست پیشانی در حوالی خط موی جلوی سر می‌گردد که مطلوب نیست.

۲-استفاده‌ی مکرر، درازمدت و غیرمنطقی از این عوامل موجب وابستگی روحی و روانی به آن شده (مانند اعتیاد به سیگار) و مشکلات عصبی به‌وجود می‌آورد که ماهیتاً مثل اثرات مخرب استفاده از کلاه‌گیس می‌باشد.

۳-این فرآورده‌ها هیچکدام موجب ریزش مو نشده و آن را تشدید هم نمی‌کنند.

۴- به تاریخ انقضای درازمدت فرآورده‌ی مورد مصرف دقت شود.

۵-نکات بهداشتی را در حین مصرف این مواد مد نظر قرار دهید.

۶-درصورت مصرف همزمان از محلول ماینوکسیدیل باید ابتدا آن را استفاده نمود و پس از خشک‌شدن محلول روی پوست سر مبادرت به استعمال ماده‌ی پرپشت‌کننده نمود. در مورد لوسیون، کرم‌پودر و اسپری پرپشت‌کننده لازم‌ است آنها را برای زمان مصرف بعدی ماینوکسیدیل از روی سر پاک نمایید و از این‌نظر پودر پرپشت‌کننده دارای مزیت نسبی است.

در انتها باید گفت که استفاده از این مواد پس از مشورت با متخصص پوست و مو مفید است و با استعمال منطقی و درست از این مواد نه تنها هیچ‌کس متوجه کاربرد آنها نمی‌شود بلکه به‌دلیل بهتر‌شدن وضعیت روحی و روانی افراد طاس به‌عنوان یک را‌ه حل موقتی توصیه نیز می‌گردند.

 

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

سه رنگ رژلب کاربردی

سه رنگ رژلب کاربردی

سه رنگ رژلب کاربردی رژ لب و برق لب از پرطرفدار ترین لوازم آرایشی هستند. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *