اشتباهات مراقبت از پوست که ممکن است انجام دهیم

اشتباهات مراقبت از پوست که ممکن است انجام دهیم

اشتباهات مراقبت از پوست که ممکن است انجام دهیم

پوست یکی از حساس ترین نقاط بدن است که نیاز به مراقبت های خیلی زیادی دارد.برخی از مراقبت ها و یا زیادی روی در مراقبت از پوست باعث ایجاد مشکلاتی در آن میشود. امروز میخواهیم شما را با اشتباهات رایج مراقبت از پوست آشنا کنیم.

اشتباهات مراقبت از پوست که ممکن است انجام دهیم

توجه نکردن به نواحی مختلف پوست بدن
گردن و سر شانه ها هم از نقاط مهم بدن میباشند که پوستی حساس  مثل پوست صورت دارند، برای همین به همان نسبت که پوست صورت تان پیر می شود، پوست این نواحی نیز آسیب می بیند. از کرم های ضد آفتاب برای این نواحی نیز استفاده کنید.
مصرف بیش از حد کرم
شاید فکر کنید که هر چقدر از کرم های مراقبت پوست بیشتری استفاده کنید برای پوستتان بهتر است اما این طور نیست.بعضی اوقات ممکن است که این کار باعث  آسیب رسیدن به پوست شما بشود. مصرف رتینول، اسید سالیسیلیک و اسید گلیکولیک باعث التهاب پوست می شوند. بنابراین در مصرف هر محصول مراقب پوستی که استفاده می کنید، اعتدال را حفظ کنید.
مصرف زیاد رتینول
اگر از رتینول به عنوان ماده ضد پیری استفاده می کنید، خوب است اما به شرط این که در این کار اعتدال را رعایت کنید زیرا  این ماده موجب التهاب پوست می شود. برای کاهش این خطر، اول پوست صورت تان را با کرم مرطوب کننده بپوشانید تا هیدراته شود سپس رتینول را روی آن بمالید.
عدم استفاد از کرم ضد آفتاب در روزهای ابری
اگر بیش از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بدون کرم ضد آفتاب زیر آسمان ابری قرار بگیرید، به مرور زمان پوست تان آسیب می بیند. بنابراین برایتان مهم نباشد که آسمان آفتابی است یا ابری و بارانی، زدن کرم ضد آفتاب را در برنامه روزانه تان قرار دهید.
مصرف بیش از حد لایه بردارها
استفاده بیش از اندازه از لایه بردارها به معنی داشتن پوستی بهتر نخواهد بود، بلکه این کار موجب ضعیف شدن پوست می شود و به تبع به عملکرد مقاومتی پوست آسیب می رساند و باعث می شود که پوست در مقابل عفونت ها و باکتری ها هیچ عکس العملی از خود نشان ندهد. حتی اگر این اتفاق نیافتد، پوست ملتهب شده و دچار پیری زودرس می شود، بنابراین در مصرف لایه بردارها نیز اعتدال کنید.
شست و شوی صورت با آب گرم
آب گرم نه تنها به روغن های طبیعی پوست آسیب می رساند و باعث خشکی آن می شود بلکه پوست را ملتهب  می کند. پس بهتر است که با آب داغ صورت تان را نشویید.

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

سه رنگ رژلب کاربردی

سه رنگ رژلب کاربردی

سه رنگ رژلب کاربردی رژ لب و برق لب از پرطرفدار ترین لوازم آرایشی هستند. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *