نشانه هایی که نشان میدهد باهوش هستید

نشانه هایی که نشان میدهد باهوش هستید

نشانه هایی که نشان میدهد باهوش هستید

 نشانه های باهوشی بسیار پنهان هستند و اگر  این نشانه ها را نشناسید شاید نتوانید باهوش بودن خودتان را تشخیص دهید.  نشانه هایی وجود دارد که کاملا علمی است که نشان می دهد شما  باهوش هستید. در این پست میخواهیم چند نشانه باهوشی را برای شما بیان کنیم.

نشانه هایی که نشان میدهد باهوش هستید

اگر اولین فرزند خانواده هستید

تحقیقات  نشان می دهد که فرزندان اول هر خانواده نمرات IQ بالاتری نسبت به بقیه فرزندان  دارند. باهوش بودن این کودکان از  روزهای زندگی ابتدایی  مشخص است. محققان دریافتند با توجه به این که والدینی با چندین فرزند سعی می کنند از همه آن ها به صورت مساوی حمایت کنند اما فرزندان اول هر خانواده وظایف بیشتری نسبت به بقیه فرزندان دارند و همین موضوع  موجب بهبود مهارت های فکری آن ها می شود.

مادر خود را عصبی می کنید

حتی هنگامی که در رحم مادر خود هستید  فرد آرامی نبودید. دانشمندان تورنتو پس از اینکه مادران باردار و فرزند به دنیا آمده را بررسی قرار دادند کردند و دریافتند که مادرانی که از تهوع بارداری رنج می برند کودکانی باهوش به دنیا میاورند. خانم هایی که از تهوع بارداری رنج میبرند کودکان خود را در معرض  هورمون های بارداری مثل estradiol و پرولاکتین قرار می دهند و همین امر موجب می شود جنین رشد مغزی بهتری داشته باشد.

شب تا دیروقت بیدار می مانید

افراد باهوش، شب ها تا دیروقت بیدار می مانند. دانشمندان انگلیسی برای انجام تحقیق خود بیش از ۲۰۰۰۰ شرکت کننده را  هشت سال مورد بررسی قرار دادند و فهمیدند کسانی که سطح IQ بالاتری دارند در طول شبانه روز بیشتر بیدار می مانند. این موضوع به این دلیل است که کسانی با توانایی های شناختی بالا به گونه ای تکامل یافته اند که می توانند ریتم و ساعت طبیعی بدن را نادیده بگیرند.همین امر موجب می شود چنین اشخاصی تا دیروقت بیدار بمانند.  بزرگسالان حداقل به ۷ الی ۸ ساعت خواب در شب نیاز دارند تا بتوانند فعالیت‌های خود را  انجام دهند.

به تنهایی علاقه دارید

علاقه ای به مکان های عمومی وشلوغ ندارید؟  این موضوع می تواند نشانه باهوش بودن  شما باشد. دانشمندان ۱۵۰۰۰ فرد بزرگسال را  بررسی کرده اند و دریافتند اشخاصی که سطح بالایی از IQ را دارند کمتر از بقیه اشخاص به مکان های شلوغ علاقمندند . این اشخاص نسبت به بقیه افراد زمان کمتری  در جامعه می گذرانند و همین موضوع موجب لذت بردن  آن ها از زندگی می شود.

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

چگونه مرد مورد علاقه ام را سمت خودم بکشانم؟

چگونه مرد مورد علاقه ام را سمت خودم بکشانم؟

چگونه مرد مورد علاقه ام را سمت خودم بکشانم؟ تا به حال به این فکر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *