چه شغل هایی در سال های آینده پر در آمد میشوند؟

چه شغل هایی در سال های آینده پر در آمد میشوند؟

چه شغل هایی در سال های آینده پر در آمد میشوند؟

شما ممکن است توانایی پیش بینی آینده را نداشته باشید اما متخصصان می توانند پیش بینی کنند که چه شغلی برای آینده مناسب تر و پر در آمد تر میباشد. گروهی تخصصی که موضوعات اقتصادی را پیش بینی می کنند در تحقیقی با استفاده از داده های اداره آمار کار، ۷۵۶ شغل محبوب در ایالات متحده آمریکا را بررسی کردند.
چه شغل هایی در سال های آینده پر در آمد میشوند؟
بهترین شغل ها برای سالهای آینده کدام اند؟
۱٫ توسعه دهنده اپلیکیشن ها
پیش بینی می شود این حرفه تا ده سال آینده بیش از ۲۱ درصد رشد داشته باشد. همچنین تخمین زده می شود که حقوق سالانه در این حوزه به بیش از ۹۷ هزار دلار در سال برسد. مدرک مورد نیاز برای این کار لیسانس است.
۲٫ تحلیلگر سیستم های کامپیوتری
با توجه به بررسی های انجام شده، این حرفه تا ده سال آینده رشد ۲۲ درصدی خواهدداشت و میانگین حقوق سالانه آن ۸۵ هزار دلار خواهدبود. در دنیایی زندگی می کنیم که همه کارها از کافه داری گرفته تا حوزه خودرو و صنعت هواپیمایی و… با دنیای کامپیوتر ارتباط دارند. همین موضوع موجب می شود که برای افراد متخصص در حوزه کامپیوتر تقاضا بالا باشد. تحلیلگران سیستم های کامپیوتری این اطمینان را به سازمان ها می دهند که نیازهای آنها در این حوزه برآورده شده است.

۳٫ پرستاری

درخواست برای این کار در یک دهه آینده با رشدی بالای ۳۲ درصد رو به رو خواهدشد و میانگین حقوق سالانه آن ۹۸ هزار دلار در سال تخمین زده می شود. برای این حرفه مدرک کارشناسی ارشد نیاز است.مردم در دنیای امروز بیشتر روی مراقبت های پیشگیرانه تمرکز دارند که به معنای رشد بیمارانی است که به مراقبت در بیمارستان ها، درمانگاه ها، مراکز مراقبت های درازمدت و مراکز خصوصی نیازمندند. پرستاران به شدت پاسخگوی این نیاز هستند. آنها حتی بیشتر از پزشکان قادر به مراقبت از بیماران هستند به طوری که می توانند معاینه روزانه را انجام دهند، نسخه بنویسند و به طور مستقل کار کنند.

۴٫ فیزیوتراپیست ها

این کار تا دهه آینده ۳۰ درصد رشد خواهدداشت و میانگین حقوق سالانه آن تا ۸۳ هزار دلار ارزیابی می شود. مدرک مورد نیاز برای این کار دکترا خواهدبود. حضور فیزیوتراپیست های برای مراقبت از کسانی که دچار حمله های قلبی و سکته های مغزی شده اند ضروری است. آنها بیماران را به سمت توانبخشی هدایت می کنند.

۵٫ مدیر خدمات بهداشتی

این کار تا ده سال آینده با رشدی معادل ۱۷ درصد رو به رو خواهدشد و حقوق سالانه آن به طور میانگین ۹۳ هزار دلار خواهدبود. مدرک لیسانس برای این حرفه کافی است. تقاضای روزافزون برای دریافت خدمات پزشکی نیازمند افرادی است که این موضوع را مدیریت کنند. کار مدیران خدمات پزشکی، برعهده گرفتن مسئولیت مکان هایی را که خدمات پزشکی ارائه می دهند میباشد.
۶٫ دستیار پزشک
این کار تا ده سال آینده بیش از ۲۸ درصد رشد پیدا می کند و حقوق میانگین سالانه آن ۹۸ هزار دلار خواهدبود. این کار نیازمند مدرک دانشگاهی کارشناسی ارشد است. دستیار پزشک در دانش باید مانند پرستاران باشد. دستیار پزشکان برای تشخیص و درمان بیماری آموزش داده می شوند و می توانند نسخه ها و آزمایش هایی را که باید انجام شوند بنویسند. اما خلاف پرستاران، دستیاران پزشکان باید زیر نظر پزشک یا جراحان کار کنند.

۷٫ افراد متخصص در حوزه بهداشت دهان و دندان

این کار تا ده سال آینده، ۱۹ درصد رشد خواهدداشت و حقوق میانگین سالانه آن کمی بیش از ۷۳ هزار دلار خواهدبود. با توجه به افزایش تقاضا برای دریافت خدمات مربوط به بهداشت دهان و دندان، انتظار می رود تعداد دندانپزشک ها و دستیاران دندانپزشکی تا ده سال آینده به ترتیب با رشد ۱۲٫۴ درصد و ۱۹٫۶ درصد رو به رو شود.

۸٫ تحلیلگر بازار

این کار  تا ده سال آینده با رشدی نزدیک به ۲۱ درصد رو به رو می شود و حقوق میانگین سالانه آن نزدیک به ۶۲ هزار دلار خواهدبود. مدرک لیسانس برای این کار کافی است . با پیشرفت فن آوری ها، شرکت ها خواهان جمع آوری اطلاعات بیشتر درباره کارها و مشتریان خود هستند. پس نیاز به افرادی متخصص در این حوزه است. تحلیلگران به شرکت ها کمک می کنند که چشم انداز کسب و کار خود را به وسیله مطالعه وضعیت بازار کار و رفتار مشتریان بهبود بخشند و هدایت کنند.

۹٫ مشاور شخصی مالی

این کار تا ده سال آینده نزدیک به ۲۴ درصد رشد میکند و میانگین حقوق سالانه آن بیش از ۸۶ هزار دلار خواهدبود. این کار به مدرک لیسانس نیاز دارد.

۱۰٫ گفتاردرمانی

این کار تا ده سال آینده با ۲۱ درصد رشد مواجه می شود و حقوق میانگین سالانه آن به کمی بیش از ۷۳ هزار دلار می رسد. مدرک کارشناسی ارشد برای این کار نیاز است. صنعت مراقبت های پزشکی به طور کلی به عنوان یک حوزه جذاب شناخته می شود که جمعیت زیادی را در سنین مختلف دربر می گیرند. گفتاردرمانی به طور خاص برای درمان تعداد روزافزون بیمارانی که به طور مثال به خاطر کاهش شنوایی یا سکته مغزی دچار مشکل در حرف زدن شده اند نیاز است.

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

روش تمیز کردن گل مصنوعی

روش تمیز کردن گل مصنوعی

روش تمیز کردن گل مصنوعی گلهای مصنوعی اشیائی هستند که مدت زمان زیادی  زیبا کردن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *