نکاتی برای سفر با کودکان

نکاتی برای سفر با کودکان

سفر با کودکان یک سری باید و نباید های پزشکی دارد که رعایت کردن آن باعث خوش گذشتن سفر هم به خودتان و هم به کودکتان میشود.

نکاتی برای سفر با کودکان

۱٫ یکی از نکات مهم این است که نوزادان را با خود به سفر نبرند، مخصوصا نوزادانی که نارس هستند یا در بدو تولد دچار مشکلاتی بوده اند.

۲٫ کودکان کمتر از ۲-۱ سال معمولا علاقه زیادی به تحرک دارند؛ این کودکان در طول سفر باید روی صندلی بنشینند که باعث  بی حوصلگی آنها می شود، پس بهتر است چند اسباب بازی  را در اختیار کودک قرار دهید تا با آنهاسرگرم شود. اگر هم با ماشین شخصی یا قطار سفر می کنید، بهتر است هر چند ساعت یک بار از ماشین پیاده شوید یا کودک را در راهرو قطار راه ببرید.

۳٫ بعد از یک ماهگی کودک، سفر با هواپیما موردی ندارد. وقتی کودکی با خود همراه دارید سفرهای شب را انتخاب کنید تا کودک بخوابد. سفرهای بدون توقف هم بهتر هستند.
۴٫ هنگام بلند شدن هواپیما از فرودگاه فشار منفی در گوش ایجاد می شود که باعث درد گوش در کودکان می شود. مکیدن پستانک و شیر خوردن در این زمان باعث کاهش درد می شود.

۵٫  کودکان هرگز نباید روی صندلی جلوی ماشین بنشینند. صندلی های مخصوص کودک باید در صندلی پشت ماشین قرار داده شود.

۶٫  با توجه به سرد شدن هوا حتما پیش از ورود به شهر یا هر مکان دیگری از دمای هوا اطلاع پیدا کنید. داشتن پتوی کافی و لباس گرم برای کودک و مجهز بودن ماشین به سیستم گرمایشی ضروری است.

۷٫  خوراکی و نوشیدنی بهداشتی و بعضی از تنقلات برای سرگرم کردن کودکان را حتما با خود به همراه داشته باشید.

۸٫  کودکانی که شیر مادر می خورند مشکل زیادی برای تغذیه آنها وجود ندارد و شیر مادر تمیزترین و مطمئن ترین غذا برای کودک است ولی برای کودکان در سنین بالاتر باید غذاهای بهداشتی خانگی همراه داشت. غذاها باید با دقت تهیه شوند. غذاهایی که قدرت فساد بالایی دارند مانند تخم مرغ، سس، گوشت، سوسیس و کالباس و… غذاهای خطرناکی هستند و ممکن است باعث مسمومیت کودک و حتی خانواده شوند.

۹٫   آب مصرفی حتما باید جوشیده شده یا آب معدنی باشد.

۱۰٫  با کودکانی که بزرگ تر هستند در مورد مکان، اطلاعات تاریخی و… صحبت کنید.

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

اختلافات زوجین

۵ تکنیک برای کاهش اختلافات زوجین

۵ تکنیک برای کاهش اختلافات زوجین جر و بحث و مجادله یکی از مشکلات شایع …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *