رابطه آرایش و سه ماه اول حاملگی

رابطه آرایش و سه ماه اول حاملگی

یک از سوالات رایج خانم های باردار  این است که آیا آرایش کردن در بارداری مضر است؟ در پاسخ این سوال باید بگوییم که بهتر است در سه ماه اول بارداری آرایش نکنید.

طبق گفته دانشمندان  دانشگاه یورک کانادا، خانمهای باردار باید از مصرف  لوازم آرایشی ،علی الخصوص شوینده‌ها و دارو در سه ماه اول بارداریجلوگیری کنند تا از مغز جنین درحال رشد دربرابر مواد شیمیایی که منشا بیماری اوتیسم است، محافظت کند.

رابطه آرایش و سه ماه اول حاملگی

علاوه بر مواد آرایشی و لوسیون‌ها، به گفته دانشمندان پژوهشگر، لیست محصولاتی که مادران باردار نباید از آنها در سه ماه اول حاملگی استفاده کنند از این قرار است؛ محلول‌های پاک‌کننده، آفت‌کش‌ها، داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی مانند استیل سالیسیلیک اسید، میزوپروستول(دارویی که برای کمک به وضع‌حمل استفاده می‌شود)، بیفنیلهای چندکلردار که در روان‌کننده‌های صنعتی کاربرد دارد، اترهای دیفنیل پلی برومینیت، موجود در چوب و منسوجات، فتالات‌های موجود در کفپوش‌های پی وی سی، و اسباب‌بازی‌های کودکان.

به علاوه انواع ماده شیمیایی که یک زن باردار ممکن است در معرض خطر آن باشد، تعداد دفعات  استفاده از آن و میزان غلظت ماده هم می‌تواند روی مغز جنین در حال رشد در مرحله پیش از تولد تاثیر بگذارد.درمصرف مواد شیمیایی و غلظت و خلوص آنها توجه کنید.

 

درباره ی یاسمن

همچنین ببینید

معرفی گیاهان دارویی ضد سرطان

معرفی گیاهان دارویی ضد سرطان

معرفی گیاهان دارویی ضد سرطان زردچوبه، گیاه جینکو، صبرزرد و … جزو گیاهانی هستند که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *